« Rujan 2024 »

IZVANŠKOLSKI USPJESI UČENIKA PETIH RAZREDA
Autor: Draženka Magić, 4. 7. 2024.

Većina učenika petih razreda je kroz čitavu nastavnu godinu pohađala niz različitih izvanškolskih aktivnosti.

Putovali su Hrvatskom i Europom.

Pjevali su, svirali, trenirali, plivali...

Družili su se i stjecali nova prijateljstva.

Osvojili su nagrade, medalje i pehare.

VELIKE ČESTITKE SVIMA!

Glazbenu školu u Varaždinu uspješno pohađa dvoje učenika: VIDA MAGDALENIĆ  (klavir, solfegio, zbor) i ROMAN HRKEC ( gitara, solfegio, zbor).

U rad našega  KUD-a Mak uključeno je čak 11 učenica: KATJA HOHŠTETER, JANA KOŠAK, DONATA SEKAČIĆ, ENA GROZDEK, MIA SABOL, MARTA SAMBOLEC, MILA PONGRAC, TENA VINCEK, AIDA VUGRINEC I MARTINA VUKSAN. Kroz nastupe s KUD-om mnogo putuju u  različite krajeve naše domovine. Prošle su godine sudjelovale na Državnoj smotri dječjeg folklora u Kutini. S veseljem iščekuju ovogodišnji nastup na Vinkovačkim jesenima.

Učenica  VIDA MAGDALENIĆ se već 6 godina aktivno bavi navijačkom vrstom plesa u Cheerleading klubu Bravo. Članice kluba uvježbavaju grupne koreografije koje predstavljaju kombinaciju modernog plesa i gimnastike. Vidini veći uspjesi su  višekratna sudjelovanja na državnim natjecanjima. Vida se upravo vratila sa šestodnevnog  europskog natjecanja u Norveškoj gdje se njezin klub plasirao u top 10 ekipa. Vida  svoje pjevačke sposobnosti još dodatno razvija u  Dječjem zboru  Štigleci.

Imamo još dvije uspješne plesačice. Učenica NELA MLINARIĆ uspješno razvija svoje plesne sposobnosti u Plesnom klubu Feel, a TENA VINCEK pleše u Plesnom studiju  Stars by Lena. Tena je više puta sudjelovala na međunarodnim natjecanjima, a posebno ističe svoj solo nastup plesa s trakom na međunarodnom turniru u Sesvetama gdje je unatrag dva mjeseca osvojila 1. mjesto ( zlatnu medalju i pehar).  Tena je više od pet godina aktivna članica ženske ekipe Vatrogasnog podmlatka / mladeži DVD Jalžabet. Njezina je ekipa prošle godine osvojila Kup Vatrogasnih zajednica Varaždinske županije.

Članice Crkvenog pjevačkog zbora su učenice: KATJA HOHŠTETER,  VIDA MAGDALENIĆ  i JANA ROŠKO.

U grupi mladih ministranata aktivni su MARKO JALUŠIĆ I ERIK KOCIJAN.

Učenica MARTINA VUKSAN redovito pohađa Školu stranih jezika.

Učenici se bave i različitim sportskim aktivnostima.

U NC Trnovec-Kučan-Šemovec svoje nogometne snove ostvaruju učenici: DAVID HRMAN, MARIN SKUPNJAK, BENJAMIN JAN SMODEK I ANTONIO PREĐAK dok su učenica IVA HOHŠTETER i TENA VINCEK aktivne  članice RK Trnovec.

Odbojku  iznimno vole i u OK Cratis treniraju učenice: ANJA NOVOSEL, MIA SABOL, MARTA SAMBOLEC I AIDA VUGRINEC. Odbojkašica Mia Sabol nastupala je s klubom na Državnom natjecanju koje se održavalo u Zadru od 19. do 21. travnja.

Učenica MAGDALENA HRMAN uspješno trenira rukomet u RK KOKA. Krajem petoga mjeseca Magdalena se vratila s državnog natjecanja u Poreču.

Učenik PETAR KOLAREK je vrlo uspješan golman u GRK Varaždin 1930. Njegov se klub ove godine plasirao među 20 najboljih ekipa u RH. Petar je sudjelovao na Državnom natjecanju koje se održalo u Poreču od 1. do 4. lipnja.

Učenica LARA BEŠENIĆ trenira badminton u BK Međimurje, boksač MARKO JALUŠIĆ aktivan je član  FK Kovačić, plivač MISLAV NOVAK član je PK Barok, a KATJA HOHŠTETER je članica GK Vindija.

VELIKE ČESTITKE SVIM UČENICIMA NA ULOŽENOM TRUDU I  ZALAGANJU

TE POSTIGNUTIM REZULTATIMA!