« Travanj 2024 »

I

Osnovna škola Trnovec uključena je u međunarodni program Ekoškole od 16. ožujka 1998. godine, a status međunarodne Ekoškole stekla je 2005. godine.

Međunarodne Ekoškole su program osmišljen za provedbu smjernica odgoja i obrazovanja za okoliš na razini čitavih odgojno-obrazovnih ustanova. Nacionalni koordinator Ekoškola u Republici Hrvatskoj je   Udruga "Lijepa naša".

Ponosni smo na zelenu zastavu koja se dugi niz godina vijori ispred naše škole i  dijamantni certifikat koji smo stekli 2019. godine. Ovime potvrđujemo i dokazujemo da na temelju brojnih ekoloških aktivnosti, koje svi zajedno kontinuirano provodimo u školi, doprinosimo podizanju ekološke svijesti. Također, nastojimo mlade generacije odgojiti osjetljivima za pitanja okoliša, a brigu za okoliš promičemo kao trajnu vrijednost i način življenja.

Aktivnosti:

• Odvajanje otpada
  • Štednja vode
  • Štednja električne energije
  • Čuvanje i njegovanje cvijeća po hodnicima, briga o čistoći školskog okoliša
  • Praćenje važnijih eko datuma
  • Ponašanje u skladu s načelima zdravog života putem tjelovježbe, uvođenjem zdrave prehrane u svakodnevne obroke djece
  • Sudjelovanje na Županijskoj smotri Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
  • Upoznavanje s obnovljivim izvorima energije
  • Sakupljanje plastičnih čepova  - ekološko humanitarni karakter – čepovi se doniraju Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma
  • Tehnologija, mi i okoliš – korisni i štetni utjecaji tehnologije – edukativne radionice
  • Provođenje načela ekološkog odgoja prema smjernicama za održivi razvoj – radionice i edukacije