« Lipanj 2024 »

Ispis statistike od 1. 3. 2012.

Anketa (mala)
Sviđa li vam se nova stranica?

Predstava Matta matta oduševila učenike i učiteljice razredne nastave
Autor: Nikolina Bajić, 16. 5. 2024.

Zanimljiva plesna POP UP predstava za učenike razredne nastave MATTA MATTA 2.0. ostavila nas je bez daha!
Kako nam je bilo, pogledajte u

GALERIJI

O predstavi

MATTA MATTA 2.0 govori o sigurnosti i preuzimanju rizika.

Tri plesača izgube se u krajoliku mekih podova, a publika je usred toga, umjesto da je samo tamo. 3 plesača započinju igru s 2 velika mekana poda i 16 malih sportskih strunjača u kojoj se svi posjetitelji stavljaju u situacije koje uključuju sigurnost, rizik i suradnju. Male prostirke služe kao sjedenje i strukturiraju prostor, ali i mijenjaju oblik i ulogu tijekom predstave. Postaju labirint, sa zidovima koji se opasno ruše, kula, more čamaca, oko otoka, štit iza kojeg se možete sakriti, krevet o kojem ste uvijek sanjali. Djeca su zauzeta na mnoge načine (za)mještajući ih u suradnji s plesačima. U tim suradnjama publika je ganuta i također postaje dio pejzaža izvedbe. Situacija u kojoj je publika zidom podijeljena na dva tabora u kontrastu je s balansirajućim duetom u kojem svi sjede uz rub velike prostirke. MATTA MATTA 2.0 ne treba riječi!

Sigurnost djece je stalna, ali i aktualna tema današnjeg društva. S jedne strane, internet i mobilni uređaji pružaju nam mogućnost da u svakom trenutku znamo gdje se dijete nalazi, da ga pratimo te da ograničimo pristup informacijama i komunikaciju s drugima. S druge strane, djeca imaju veći pristup vanjskim informacijama, kao i nepoznatim osobama te se često više oslanjaju na tehnologiju nego li na vlastitu fizičku inteligenciju, znanje i sposobnosti. I u kazalištu za mladu publiku postavlja se pitanje o potrebi za povećanjem nadzora roditelja i staratelja. Koliko slobode može biti u dječjoj igri i istraživanju novih stvari? Koliko slobodno kazalište još uvijek može biti?

MATTA MATTA 2.0 Koreografija I režija: Jasper Džuki Jelen and Mojra Vogelnik Škerlj.

Glazba: Jörg Schellekens Dramaturgija: Moos van den Broek, Mikaêl Orozco Dizajn kostima: Esther Sloots Plesači: Sunčica Bandić, Łukasz Czapski, Till Frühwald