« Lipanj 2024 »

Ispis statistike od 1. 3. 2012.

Anketa (mala)
Sviđa li vam se nova stranica?

Učenici 3.a sa učiteljicama Mirjanom i Aleksandrom, bili na nagradnom izletu u Grafičkom zavodu Hrvatske i tiskari Smiba
Autor: Mirjana Vuković, 12. 6. 2024.

Učenici 3.a su marljivo cijele školske godine pisali pjesme,sastavke,priče...i sve to poslali u svoj omiljeni časopis : "Smib" sa željom,da baš kao i u filmu "Vlak u snijegu" i oni razgledaju gdje se tiska njihov omiljeni časopis.Ta im je želja ostvarena pozivom uredništva da dođu u Grafički zavod Hrvatske.

Kako nam je bilo, pročitajte pod OPŠIRNIJE.

Fotogalerija

Najprije su razgovarali s urednicom časopisa,gospođom Dijanom Topljak,gdje su na interaktivan način saznali uloge urednika,grafičara,ilustratora,lektora i svih ostalih ljudi koji sudjeluju u nastanku časopisa.

Zatim su prošli kroz tiskaru i uživo vidjeli mnoge ogromne strojeve,tone papira i hrpe knjiga,udžbenika i časopisa u izradi.

Zaista su mnogo toga naučili, educirali se o zanimljivostima iz svijeta knjiga i časopisa,a na kraju dobili i poklon paket "Školske knjige" s nekoliko brojeva "Smiba".

Nakon toga,nagradni izlet je nastavljen odlaskom u Zoološki vrt, gdje su u laganoj i opuštenoj šetnji se družili s mnogim zanimljivim životinjama.

A kakav bi to bio izlet da ga na kraju nismo završili  odlaskom u Mc Donalds i počastili se finim burgerima,sladoledima,sokovima i svim slanim i slatkim poslasticama.

Kućama smo došli umorni,ali prepuni prekrasnih doživljaja.

Naravno-od iduće jeseni svi nastavljamo s čitanjem našeg omiljenog "Smiba"!