« Rujan 2024 »

Ispis statistike od 1. 3. 2012.

Anketa (mala)
Sviđa li vam se nova stranica?

JEDNODNEVNI IZLET I TERENSKA NASTAVA UČENIKA 5. RAZREDA
Autor: Draženka Magić, 4. 7. 2024.

Učenici su tijekom zadnjeg tjedna nastavne godine realizirali terensku nastavu u Gradski muzej Varaždin i jednodnevni završni izlet u Đurđevac i Grabrovnicu.

Uspješno su ostvarili sve planirane ishode i bili pohvaljeni za svoje ponašanje tijekom svih provedenih aktivnosti.

Koliko su uživali pogledajte u priloženim galerijama slika.

GMV - galerija             Đurđevac - galerija

17. lipnja učenici su u GMV razgledali izložbu Bistra kaplja vrjednija od zlata. Kroz vrlo zanimljivu izložbu su se upoznali s vinogradarstvom i vinarstvom kao značajnim gospodarskim djelatnostima našega kraja. Nakon izložbe sudjelovali su u radionici u kojoj su, poput pravih enologa,  vrlo uspješno otkrivali vrste ponuđenih mirisa koji u prisutni  u raznim vrstama  vina. Za posjet ovoj izložbi smo iskoristili iskaznicu Miš.

Budući je dan ranije završio Festival otvorenih dvorišta u Varaždinu, mi smo ipak uspjeli posjetiti i razgledati neka od tih dvorišta.

19. lipnja smo s agencijom Rudi travel otputovali u Đurđevac.

U dvorištu utvrde Stari grad su nas dočekali vojnici tzv. HARAMIJE koji su nas kratkim scenskim prikazom upoznali s legendom o picokima. Zatim smo razgledali Muzej u sklopu utvrde. U nastavku izleta smo se družili  s devama, ljamama, magarcima, kozicama i drugim životinjama u obližnjem ZOO vrtu. U novoizgrađenom Interpretacijskom centru Đurđevački pijesci smo odgledali zanimljiv film o nastanku „Hrvatske Sahare“. Muzej nam je na multimedijalan način približio prirodnu baštinu Podravine.

U Park šumi Borik se dogodio najljepši dio izleta: doživljaj autentične Sahare kotrljanjem, trčanjem i valjanjem po dvjema umjetno stvorenim dinama s đurđevačkim pijeskom.

Slijedio je ručak u obližnjem hostelu.

Nakon ručka nastavili smo prema mjestu Grabrovnica. Tamo smo posjetili i razgledali Interpretacijski centar Kuća Petra Preradovića gdje su se učenici kroz niz interaktivnih sadržaja upoznali sa životom i radom ovog velikog hrvatskog književnika.

Po povratku prema Đurđevcu smo posjetili i sam Botanički rezervat „Đuđevački pijesci“.

Izlet smo završili u koprivničkom restoranu brze prehrane.

Izlet je bio raznolik, vrlo zanimljiv i uspješan.

Učenici su sa zanimanjem pratili vodiče i razgledali muzeje te se primjerno vladali tijekom cijelog izleta za što ih i pohvaljujemo.

Ovakav izlet preporučamo svima koji još tamo nisu bili.

Pratitelji: razrednici D. Magić i M. Vugrinec, asistentica Ž. Črnila